logo-footer.png

ההיסטוריה של Proraso : איך חברה איטלקית קטנה הפכה למותג הטיפוח האהוב ביותר על הגברים בעולם.

עומס החיים המודרני, הבהלה בבוקר להספיק להגיע לעבודה בזמן והשגרה מצביעים על העובדה כי גברים רבים שכחו או מעולם לא למדו, כיצד הם יכולים ליהנות משגרת הבוקר שלהם.

רבים מחפשים אחר תערים או סכינים מיוחדים בכדי להשיג גילוח קרוב בכמה שפחות זמן. זוכרים את הימים הטובים של פעם, כשגברים היו נכנסים למספרה כדי לקבל גילוח רטוב הכולל מגבת חמה רק כי נהנו מזה? או במקום גילוח זריז בבית הם היו נכנסים לברברשופ כדי לסדר את הזקן או השפם שלהם.


הערכה לטיפוח הזקן אולי דעכה קצת עם השנים, יחד עם זאת בשנים האחרונות ניכר כי שגרת הטיפוח חוזרת אט אט והופכת לדרך חיים של גברים רבים.


ההתחלה


פרורסו נוסדה בשנת 1908 ע"י לודביקו מארצ'לי באיטליה. ההיסטוריה של פרורסו עשירה כמו סבון הגילוח שהיא מייצרת. פרורסו היא חברת מוצרי הגילוח הוותיקה ביותר באיטליה, במשך הדורות ניהול החברה עבר מאב לבן וכיום ממשיכה להיות מנוהלת בבעלות משפחתית ע"י הדור הרביעי למשפחה.


מעניין לדעת כי תחילתה של אחת מחברות הטיפוח הטובות ביותר בעולם, החלה בהפצה של מוצרי בישום. בשל ההצלחה בתחום, לודביקו המייסד, זכה לגישה רחבה לרשת של יצרנים ומפיצים בכל אזורי איטליה.

ככל שהעסק גדל, הוא הגשים את חלומו במהרה - לייצר את המוצרים שלו בעצמו.

ב-1930 בנו של לודביקו, פיארו מארצ'לי לקח את הבעלות על החברה לידיו והשיק לראשונה את המותג הראשון המקורי שלו, שנקרא Frabelia Beauty Cream קרם לטיפוח העור. הקרם הפך במהרה לקרם טיפוח העור האהוב ביותר. יחד עם זאת, המעבר הטבעי מבישום לטיפוח העור הגיע בין רגע כשפיארו המציא את קרם הפרה שייב הריחני והמרענן, שמטרתו להכין את העור לגילוח. למוצר קראו Proraso או Pro-shave קרם לפני גילוח וכך החלה לצמוח אימפריה של טיפוח עצמי באיטליה.


הצמיחה


כשסיימו את הייצור של קרם הפרה שייב שקיבל בהמשך את השם “Miracle Cream” ובתרגום חופשי- ''משחת הקסם'', העובדים של משפחת מארצ'לי החלו לבקר בכל המספרות באיטליה והציגו להם את המוצר החדשני שלהם שלאותם ימים נחשב להמצאה של ממש. אין זה מפתיע כי הספרים ולקוחותיהם התאהבו במוצר. קרם הפרה שייב יוצר באותה תקופה רק לשימושם של אנשי מקצוע ועם הזמן הצליחה פרורסו לזכות למקום בליבם של הגברים האיטלקים.


"אנחנו עובדים עם מספרות כבר 70 שנה ובזכות העבודה והחיבור למספרות בשטח, יכולנו ללמוד ולהתפתח. היינו פתוחים לשמוע הצעות, הקשבנו, דנו עם הספרים מה הכי טוב ומה יכול לעזור להם לבצע את העבודה שלהם בצורה הטובה ביותר וכמובן שיענה על הציפיות שלהם ושל לקוחותיהם" סטפניה מארצ'לי מנהלת השיווק ונכדתו של המייסד לודביקו מארצ'לי.

בשנת 1948, פרורסו נהפכה למותג רשמי ומוכר, ובשנת 1950 לודביקו השיק את המוצר הבא שלו - סבון גילוח בשפורפרת (סבון הגילוח האהוב ביותר עד היום), אחריו הושק קצף הגילוח ובהמשך סבון גילוח בקערה, שלימים יהפכו לליין מוצרים שלם של גילוח רטוב שזו גם משימתה של החברה כיום.

"עבורי טקס הגילוח הוא רגע מאוד אינטימי שכל גבר יכול להקדיש לעצמו"אומרת סטפניה. זה מאוד קשור לזכרון רגיש מאוד בחיי האישיים... הייתי מביטה באבי מתגלח כשברקע השדרן ברדיו מכריז על החדשות היומיומיות והמקלחת הייתה מתמלאת בניחוח של אקליפטוס. אני זוכרת את שאריות הקצף הלבן, הפרצופים המצחיקים שהיה עושה שעזרו לסכין הגילוח לחתוך יותר מקרוב. הדקות האלה היו הריטואל היומי של אבי שאיתו התחיל את יומו וזה תמיד יישאר איתי"

בשנת 1968, בגיל 24, נכדו של המייסד, ששמו גם לודביקו מארצ'לי הצטרף לאביו פיארו מארצ'לי ובאותם ימים המשיכו לפתח השניים את המוצרים ולקדם את החזון של לודביקו הראשון. באותה התקופה, חברות בינלאומיות גדולות נכנסו לשוק והחלו בהפצה גדולה של מוצרים חדשים שעשו את דרכם למדפים. יחד עם זאת, בגלל הנאמנות הרבה של לקוחות פרורסו, המותג הצליח להתחרות גם בחברות הגדולות.


המעבר למפעל חדש


בשנת 1990, פרורסו העבירו את המטה המרכזי שלהם לפייסולה, פרבר מחוץ לפירנצה, כדי להתמודד בצורה הטובה ביותר עם הביקוש הגובר. לודביקו הרחיב את הייצור של החברה והחל לייצר מוצרים גם לחברות אחרות וב- 1994, בנוסף לייצור, החל גם להפיץ את הברנדים החדשים שכיום מוכרים באיטליה כ- Kaloderma, Testanera-Gliss, Erbaviva, Palette, Taft ובינהם המוכר ביותר גם בעולם המותג היוקרתי Marvis ומאז 2001 החלה להפיץ גם את Just for man.


תהליך הייצור של משחת הגילוח פרורסו

בשנת 2012 האריזות של פרורסו קיבלו עיצוב חדש ומודרני שעדיין הדגיש את המסורת והאיכות של המוצרים. בשנת 2013 עלה הקמפיין הבינלאומי הראשון של החברה שהציג עדויות של הספרים המובילים בעולם שעובדים עם מוצרי פרורסו בכמה מהמספרות המפורסמות בעולם.

אלו היו שנים מכריעות מבחינת צמיחת החברה, הגדלת המחזור וכושר הייצור. המעבדה החלה לבדוק ולפתח פורמולות חדשות המכילות מרכיבים טבעיים, טכנולוגיות פיתוח מתקדמות וחדשות הוכנסו ושידרגו את קו הייצור ובכך הצליחו לפנות לקהל צרכנים חדש.


מגוון המוצרים והמותגים של פרורסו חולקים את אותם ערכים השמים דגש על מורשת, איכות, פונקציונאליות והכי חשוב יחסי אמון עם הלקוחות.


המותג כיום


פרורסו הוא בין המותגים המובילים כיום את שוק הגילוח בעולם והראשון בייצור מוצרי גילוח קלאסיים, משחת הגילוח המרעננת, היא משחת הגילוח הנמכרת ביותר כיום באיטליה. החברה מנוהלת ע"י הנכד לודביקו ובנותיו לורה וסטפניה.

"אנחנו מייצרים מוצרי גילוח כבר למעלה מ-70 שנה ואנחנו יודעים מה חיוני לגילוח מושלם" כדי לספק את האיכות הטובה ביותר, אנו תמיד מתרגלים את מה שאנו מציגים כמפתח לגילוח המושלם, אנחנו בוחרים את המרכיבים האיכותיים ביותר ואנחנו לוקחים את הזמן. לאורך השנים, אנחנו משכללים את שיטות הייצור, למשל אנו נותנים לסבון הגילוח לנוח בין 5 ל- 10 ימי מנוחה על מנת שהמרקם שלו יהיה עשיר, צפוף ועמיד להפליא בעת השימוש, וכך למעשה אנחנו שומרים את ה-Value for money של המוצר, מספרת סטפניה הבת של לודביקו.


סטפניה מארצ'לי מספרת את הפילוסופיה של פרורסו


"פרורסו הוא מותג מדהים וכמפיצים בלעדיים של החברה בישראל אנו מחוייבים לספר את הסיפור המדהים של החברה, כבוד הוא לנו שד''ר מרצ'אלי ובנותיו העניקו לנו את הפריבילגיה לייצג את החברה הגדולה שלהם במדינת ישראל"כך מעידים הבעלים של ''גרין גרופ'' המפיצים הרשמיים והבלעדיים של המותג בישראל.


ליין המוצרים של פרורסו


הסדרה הירוקה

סדרת המוצרים הראשונה של פרורסו. הנוסחא החדשה בולטת באיכות מרכיביה, מרעננת וממריצה ומתאימה לכל סוגי הזיפים והעור. עם הניחוח הנעים של המנטול והאקליפטוס אין פלא שהסדרה הזאת היא הנמכרת ביותר בעולם.


הסדרה הלבנה

סדרת מוצרים שיוצרה במיוחד לבעלי עור רגיש ומגורה. הפורמולה המכילה תמציות תה ירוק, שיבולת שועל וניחוח עדין של סיידר תפוחים- מסייעת במניעת אדמומיות ומשאירה את העור רך ונעים.

הסדרה הכחולה

סדרה מוצרים המוקדשת לאלו הדורשים גילוח חלק וקרוב. הפורמולה המכילה אלוורה וויטמין E תספק הגנה ולחות לכל סוגי העור. הניחוח הוא שילוב מודרני של אמבר ומאסק. הסדרה הכחולה תספק גילוח נהדר לכל חובב גילוח.

הסדרה האדומה

סדרת מוצרים המיועדת לבעלי זיפים עבים וקשים. הפורמולה המיוחדת המכילה חמאת שיאה תרכך ותכין את הזיפים הסוררים ביותר לגילוח קרוב וחלק ותשאיר ניחוח עז של סאנדלאווד.

סדרת SINGLE BLADE

סדרת המוצרים החדשה ביותר שפותחה עבור ספרים מקצועיים ומציעה סדרת ניחוחות גבריים איכותיים כמו Wood and Spice ,Cypress and Vetyver, ו- Azur Lime שהפציעו לשוק עם פורמולות חדשות של מוצרים לזקן כגון: שמפו, שמן, באלם, ווקס לשפם ולזקן וסדרת ניחוחות של בשמי קולון - הדרך המושלמת להשלים את טקס הגילוח.

לרכישת המוצרים של פרורסו לחץ כאן


סיפור איטלקי יפהפה​

פרורסו נוסדה בשנת 1908 ע''י לודביקו מרשלי ומאז קובעת טרנדים בעולם הגילוח והטיפוח הגברי בכל העולם. מאז הקמת החברה ע''י המייסד עברה המסורת בחברה מאב לבנו. פרורסו התפתחה לאורך השנים יחד עם איטליה והיא אחת החברות המזוהות ביותר עם המסורת האיטלקית המגדירה איכות וניחוח אירופאי.

פרורסו לוגו

כל המוצרים של פרורסו הופקו מהחומרים הטובים ביותר שניתן למצוא בעולם הפארמה, מעושרים בתמציות צמחים, ללא חומרים וצבעים מלאכותיים ולא נוסו בבעלי חיים.

שאלות נפוצות

מהם אפשרויות המשלוח? והאם אני צריך לשלם על משלוח?


לבחירתך 2 סוגי משלוחים: באופן זמני ניתן לבחור רק בסוג משלוח של שליח מהיר עד הבית בעלות 14.90 ש"ח. משלוח חינם בהזמנה מעל 149 ש"ח. 1. *שליחות לנקודת איסוף הקרובה לביתך חינם ברכישה מעל 149 ש"ח - החבילה תגיע לנקודת האיסוף הקרובה לביתך תוך 2-3 ימי עסקים. כשהמוצר יגיע לנקודת האיסוף, תקבל הודעת SMS כי החבילה מוכנה לאיסוף בנקודת ה- PickUP. יש לאסוף את המוצר תוך 5 ימים, לאחר מכן המוצר יחזור בחזרה ותחוייב בעלות מלאה של 20 ש"ח בעבור שליחות נוספת לנקודת האיסוף. לבדיקה מהי הנקודה הקרובה לביתך לחץ כאן **אנו נשלח את החבילה לנקודת האיסוף הקרובה ביותר לכתובת שלך, במידה ויש לך עדיפות לנקודת איסוף אחרת אנא ציין בהערות בהזמנה או שלח אלינו מייל ל- info@pro-barber.co.il הזמנות עד 149 ש"ח - 9.90 ש"ח. הזמנות מ-149 - ללא עלות 2. שליח מהיר עד הבית ללא עלות ברכישה מעל 149 ש"ח - המוצרים יגיעו עד בפתח ביתך/משרדך באמצעות שליח מטעם חברת השליחויות, בתוך 1-3 ימי עסקים. לפני הגעת השליח ישלח אלייך SMS לתיאום מועד קבלת המוצר הכולל את מספר הנייד האישי של השליח ליצירת קשר במידת הצורך. הזמנות עד 149 ש"ח - 14.90 במקום 30 ש"ח הזמנות מעל 149 ש"ח - שליחות עד הבית חינם ***הטבה לזמן מוגבל - ברכישה מעל 149 ש"ח משלוח חינם ומתחת משלוח בעלות מופחתת של 14.90 איסוף ממשרדי היבואן במרכז ת"א, בהזמנה יש לבחור בסוג משלוח "איסוף עצמי" השאר מספר נייד ומייל על מנת שנוכל ליצור איתך קשר לתיאום מועד לאיסוף המוצר. בכל שאלה ניתן לפנות במייל ל- info@pro-barber.co.il ראה מדיניות משלוחים
באילו אמצעי תשלום אני יכול לשלם?


ניתן לשלם בחנות באמצעות שירות פייפל ובכל סוגי כרטיסי האשראי מלבד אמריקן אקספרס ודיינרס. בנוסף, ניתן לרכוש מוצרים במזומן במשרדי היבואן בתל אביב. יש לתאם הגעה מראש בשליחת מייל ל- info@pro-barber.co.il וניצור קשר בהקדם. התשלום באתר הוא מאובטח ועומד בתקן SSL
האם המוצרים שלכם נוסו על בעלי חיים?


כל המוצרים של פרורסו הופקו מהחומרים הטובים ביותר שניתן למצוא בעולם הפארמה, מעושרים בתמציות צמחים, ללא חומרים וצבעים מלאכותיים ולא נוסו בבעלי חיים.
למי אני פונה אם יש לי בעיה עם מוצר שקניתי?


אם זיהית בעיה באחד המוצרים, פנה אלינו מיד במייל info@pro-barber.co.il או לטלפון 0557220110 בימים א' - ה' בין השעות 14:00 - 20:00 ונחזור אלייך בהקדם על מנת לטפל בבעיה. השירות אצלנו הוא ערך עליון ואנו מתחייבים לעשות כל שביכולתנו כדי שתצא מרוצה. קרא עוד על מדיניות ההחזרים שלנו
למי ניתן לפנות לקבלת ייעוץ על המוצרים?


ניתן לפנות אלינו ואפילו נשמח שתפנה, בכל שאלה או התייעצות במייל info@pro-barber.co.il או בטלפון 055-722-0110 בימים א'- ה' בין השעות 14:00-20:00 או באינסטגרם של קהילת פרורסו בישראל - Proraso Israel
אם אני לא מרוצה,  ניתן להחזיר את המוצר?


הסיכוי שלא תהיה מרוצה הוא נמוך מאוד. פרורסו הוא מותג איכותי שמוביל את שוק גילוח וטיפוח הזקן כבר 100 שנה דורות על גבי דורות. המוצרים שלנו נמצאים בשימוש של הברברים המקצועיים ברחבי העולם בגלל הביצועים המעולים ומיוצרים מהחומרים הטובים ביותר שניתן למצוא בעולם הפארמה. לקוחות שרכשו את המוצר מדווחים על רמת שביעות רצון גבוהה מאוד ואף ממליצים על המוצרים שלנו ברשתות. אם בכל זאת רכשת מוצר ואתה מעוניין להחזיר אותו, צור איתנו קשר במייל

info@pro-barber.co.il והחזר את המוצר תוך 14 ימים מיום קבלתו, כשהוא ארוז באריזתו המקורית ולא נעשה בו שימוש.

תוכל להחזיר את המוצר באמצעות:

1. שליח מהיר של חברת תפוז בעלות 30 ש"ח.

2. דואר ישראל בהתאם למדיניות התשלום של דואר ישראל.

3. הגעה למשרדי היבואן בת"א בתיאום מראש.

במידה ובחרת בשליחות עם שליח או דואר ישראל יש לצלם את המוצרים לפני שליחתם ולשלוח

ל- info@pro-barber.co.il.

במידה והמוצר הוחזר כשהוא ארוז באריזתו המקורית ולא נעשה בו שימוש, תזוכה במחיר ששילמת (לא כולל דמי המשלוח)

ראה מדיניות החזרים וביטול עסקה
האם המוצרים שלכם בעלי רישיון של משרד הבריאות הישראלי?


כל המוצרים של פרורסו עומדים בתקן של משרד הבריאות, נבדקו ואושרו ע"י משרד הבריאות הישראלי. יתר על כן, מאחר והמוצרים משווקים בכל העולם, הם עומדים בדרישות משרדי הבריאות במדינות בהם הם משווקים.
האם התשלום באתר מאובטח?


התשלום באתר הוא מאובטח ועומד בתקן SSL הגבוה ביותר לתשלום מאובטח
בחרתי בשירות שליח מהיר עד הבית, איך אדע אם השליח מגיע ליישוב שלי?


השליחים של חברת השליחויות איתה אנו עובדים מגיעים לכל יעד בישראל, ללא יוצא מן הכלל, כולל ישובים שמעבר לקו הירוק. לצפייה במפת הישובים לחץ כאן
האם ניתן לפרוס לתשלומים?


כן, ברכישה בכרטיס אשראי בסכום העולה על 150 ש"ח ניתן לפרוס את התשלום למקסימום 3 תשלומים.
בחרתי בשירות משלוח לנקודת איסוף הקרובה לביתי, איך אדע היכן נקודת האיסוף?


**באופן זמני השירות אינו פעיל ולרשותך משלוח מהיר עד הבית בעלות 14.90 ש"ח. בהזמנות מעל 149 ש"ח משלוח חינם. תוכל לבדוק מהי נקודת האיסוף הקרובה לביתך כאן. כשההזמנה תתקבל אצלנו, אנו נשלח את החבילה לנקודת האיסוף הקרובה ביותר לכתובת שלך. כשהחבילה תגיע לנקודת האיסוף שבחרנו עבורך, תקבל SMS עם שם נקודת האיסוף הכתובת, שעות פתיחה ופרטי התקשרות. במידה וישנה נקודת איסוף אחרת במפה שאינה הקרובה ביותר לביתך ואתה מעדיף שהחבילה תשלח לנקודה זו אנא ציין זאת בהערות בהזמנה או ע"י שליחת מייל ל- info@pro-barber.co.il. זכור לכתוב את שם נקודת האיסוף כפי שכתובה במפה.

Proraso logo
© PRORASO ISRAEL 2020.
האתר נבנה ועוצב ע"י GreenGroup
שירות יעוץ והדרכה  055-722-0110 שעות מענה ימים א'-ה' 14:00-20:00