לוגו של פרורסו
חץ לחזור לדף הקודם
 • Proraso team

מה זה פומייד לשיער? ומה ההבדל בין פומייד, ווקס וג'ל לשיער

נכתב ע"י צוות עורכי התוכן של מגזין Proraso


בשנות ה- 80 שני המוצרים המובילים היו הג'ל לשיער והווקס, כל מה שרצינו היה מראה שיער קוצני וכמה שיותר קשה ואלו שלא הלכו על המראה הקוצני הלכו על מראה השיער הדבוק לאחור או סגנון "המאפרה" אם היית מהנועזים יותר. בשנים האחרונות נכנסו עוד ועוד עיצובים מתוחכמים כאשר המובילים ביניהם מחזירים אותנו לתקופה היפה של שנות ה-50 וה-60 עוד שאלביס היה בכותרות.


יחד עם מגוון העיצובים שנכנסו לחיינו נכנסו גם עוד מגוון חומרים כמו הפומייד, הווקס, והחימר לשיער או בשפת המקצוענים- ''קליי''.

בשוק טיפוח השיער יש קשת רחבה של מוצרים לכל סוגי השיער. איך תדע להבדיל ביניהם, והכי חשוב, מה הכי טוב לך? במאמר זה נסקור את ההבדלים בין פומייד על בסיס מים שהוא המוצר המוביל כיום ברוב העיצובים לבין פומייד על בסיס שמן, ווקס וג'ל לשיער.


המאמר מחולק לכותרות ,אם אין לך סבלנות לקרוא את כל המאמר, תוכל לעבור על הכותרות ולבחור את הנושא שהכי מעניין אותך ולהתעמק בו:

 • מה זה פומייד לשיער על בסיס מים?

 • מה ההבדל בין פומייד על בסיס מים לבין פומייד על בסיס שמן?

 • איזה סוג של פומייד יתאים לסוג השיער והמראה שאתה רוצה לעצב בשיער?

 • ההבדל בין פומייד לווקס בשיער

 • ההבדל בין פומייד לג'ל לשיער

 • אופן השימוש ועיצוב השיער בפומיידמה זה פומייד לשיער על בסיס מים?

 • פומייד על בסיס מים הוא מוצר נפלא, אתה שם אותו על שיערך והוא ישר מציית לך, חומר, פשוט לשימוש, יעיל ובלי יותר מידי גימיקים. פומייד קיים הרבה מאוד זמן ויש לכך סיבה טובה! יש לו אחיזה חזקה מאוד על השיער שנשארת לאורך כל היום.

 • פומייד על בסיס מים, הוא מוצר שאין שני לו מבחינת הברק שהוא מעניק לשיער שלך והוא מבוסס על מרכיבים טבעיים ומים ולכן נשטף בקלות ואינו מזיק לשיער. אם אתה הולך על עיצובים כמו Pompadour style, Quiffs style או Slick Back style (ראה דוגמאות מטה) פומייד הוא האפשרות הטובה ביותר עבורך.

 • פומייד על בסיס מים להבדיל מהג'לים או הווקסים לא מתייבש ומתקשה על השיער, יחד עם זאת הוא נתפס חזק ומשאיר את השיער גמיש.

 • הפומייד על בסיס מים מאפשר לך לשנות את האפקט שהוא נותן בשיער ע"י שינוי כמות החומר שאתה שם על השיער. אם תמרח את הפומייד על שיער רטוב הוא יתן לך פחות אחיזה עם יותר ברק לעומת זאת אם תמרח אותו על שיער יבש הוא יתן לך יותר אחיזה עם פחות ברק.מה ההבדל בין פומייד על בסיס מים לבין פומייד על בסיס שמן?


פומייד על בסיס שמן או שעווה הוא פומייד שומני, שבדרך כלל נמכר במחיר זול יותר מהפומיידים על בסיס מים וזאת כי תהליך הפקת החומר מרכיבים שומניים מהיר וזול יותר לייצור.


יחד עם זאת, בגלל ההרכב השומני של הפומייד על בסיס שמן, הוא עלול לסתום את נקבוביות העור ולהסיר את השמנים הטבעיים שחיוניים לעור ולצמיחה בריאה של השיער. בנוסף, קשה יותר לשטוף אותו ולעיתים תזדקק לשמפו מיוחד כדי להסירו מהשיער.


פומייד על בסיס מים הוא חומר על בסיס מים, דא! התהליך שהחומר עובר הוא מדע וזה כבר למדריך אחר, ועכשיו ממש בקצרה...

המים בנוסחה מתאדים ומשאירים לך רק מה שטוב וצריך על שיערך. החומרים הטובים שנשארים על שיערך הם אלו שמחזיקים את השיער שלך במקום ושומרים על העיצוב שלך.


הייחודיות של הפומייד על בסיס מים היא שהמוצר מתפרק בקלות, מה שמקל על עיצוב המראה אותו אתה רוצה לעצב ולצד זה גם קל להיפטר מהחומר בסוף היום. אין צורך בשמפו מיוחד כדי להסיר אותו מהשיער. המרקם שלו קרמי וחלק, מה שמאפשר לעבד את השיער בקלות לכל סטייל שתרצה. הוא אומנם טיפה יותר יקר אבל בטווח הארוך משתלם יותר לשיער שלך.


שני הפומיידים מגיבים טוב לכל סוגי השיער ובמיוחד לשיער עבה או מתולתל שלעתים יכול להיות קשה לעיצוב באמצעות סוגים אחרים של מוצרים.


הפומיידים של Tenax שמדורגים במקום הראשון בפומיידים המומלצים לשנת 2020 במגזין לגבר המזוקן, הם דוגמאות מצוינות לפומיידים על בסיס מים. המותג מציע שלושה סוגים של פומיידים המדורגים ע"פ מידת חוזק האחיזה של המוצר, הדירוג 10 מציין את מידת האחיזה החזקה ביותר. כל הפומיידים בסדרה, הם בעלי אחיזה חזקה ולצד זה ישאירו את השיער גמיש לאורך כל היום ויעניקו לך את היכולת לעבד אותו מחדש לטעמך בכל זמן שתדרש לכך.