לוגו של פרורסו
חץ לחזור לדף הקודם
  • Proraso team

החלטת לגדל זקן? מזל טוב! 6 טיפים להפסקת הגירוד המתלווה לגדילת הזקן ולכל מי שהתחיל לגדל זקן

כותב המאמר: רון ג'מילי, בעלים ומייסד ג'מילי ברברשופ והאקדמיה של מולר

החלטת לגדל זקן? נמצא באמצע התהליך ושוקל להפסיק כי הגירוד משגע אותך? יש לך זקן ארוך וסובל מקשקשים? מצוין המאמר הזה הוא בדיוק בשבילך!


בטבע, הטווס הגברי ובעל הגנטיקה הטובה ביותר בחבורה, מתהדר בנוצות היפות ביותר. אצלנו, בני האדם החליף את הנוצות טרנד הזקנים, שמזה דורות על גבי דורות מסמל גבריות, חכמה, ניסיון וכמובן איתות מעולה לכל הנשים בסביבה שכדאי שישימו אלייך לב כי התברכת בגנטיקה הטובה ביותר.


זקן הוא סמל לגבריות עוד מהמאה ה-18. הזקן עוזר להדגיש תווי פנים ועצמות לחיים שלעתים לא בולטים או פחות דומיננטיים בפנים של הגבר ובכך תורמים לשיפור הנראות. ממש תוספת טבעית שמשלימה את החסר.


כדי לגדל זקן בריא ויפה עלייך להיות ערוך ומוכן לשבועות הראשונים, שעלולים להיות מאתגרים במיוחד וזאת הודות לגרד המתלווה לצמיחת שיער הפנים, שיכול להיות ממש מעצבן - עד לרמה כזאת שתגיד לעצמך שאתה נשבע שלעולם לא תגדל יותר זקן!


Young spanish man with black beard scratching his face @ Koldunov

למרות ששלב הגירוד הוא זמני, אחת הסיבות המרכזיות הגורמת לגברים רבים להתייאש ולוותר על גידול זקן מפואר היא הגירוד המתלווה לגדילתו. לעתים, קשה לסבול את הגירוד המתמשך המונע ממך להגיע לצד השני המיוחל, שם ממתין לך הזקן הנכסף - ארוך יפה ומרשים.


אם ניסית כבר מספר פעמים לגדל זקן ולא הצלחת, אל תתייאש! במאמר אציג מספר טכניקות פשוטות שיעזרו לך לעבור את שלב הגירוד בהצלחה. אם כבר עברת את שלב הגירוד והצלחת להגיע לזקן המיוחל, הטיפים במאמר מצוינים גם לך.


1. נקה את הזקן עם שמפו יעודי לזקן


השבועות הראשונים הם המאתגרים ביותר, זאת התקופה בה תחווה את האי נוחות הגדולה ביותר. זקיקי השיער החדשים המבקשים לצאת מבעד לעור, הם כמו סכינים חדות הגורמות לעור להיות מגורה וכתוצאה מכך גם מגרד. בכל יום מתים אלפי תאי עור, הנושרים מהפנים אל הזקן וכתוצאה מכך העור מגורה ומגרד. שטיפה יומיומית של שיערות הזקן תנקה את עודפי תאי העור שנשרו וכתוצאה מכך תפחת תחושת הגירוד.


עצור רגע! לפני שאתה רץ לשטוף את הזקן שלך עם שמפו, יש כמה כללים שאתה חייב לשמור עליהם. אי שמירה על כללים אלו עלולה לגרום לנזק במקום תועלת ואף להגביר את הגירוי והגרד.


אין לשטוף עם שמפו רגיל את שיערות הזקן שלך, השתמש רק עם שמפו מיוחד לזקן שיסייע עם נשירת תאי העור המתים. שימוש בשמפו רגיל המיועד לעור הקרקפת ששונה מעור הפנים הרגיש יותר, עלול לייבש את העור שמתחת לזקן ולהגביר את הגרד. שימוש יומיומי בשמפו רגיל יסיר את השמנים הטבעיים (SEBUM) של עור הפנים ויגרמו לו לנזק במקום לתועלת, בנוסף מוצרים שאינם מתאימים לזקן עלולים לסתום את הנקבוביות של העור מתחת לזקן ולהגביר את הגרד.


למרבה המזל המציאו את השמפו לזקן!


שמפו לזקן נהדר להתמודדות עם גירוד וקילוף של תאי עור מתים. השמפו מכיל רכיבים מיוחדים החזקים מספיק בשביל להתמודד עם הסרת תאי העור המתים התקועים בזקן שלך ובמקביל יזינו את הזקן ועור הפנים בלחות וישמרו עליהם נקיים ורעננים. חשוב לבחור אך ורק בשמפו לזקן נטול מרכיבים מזיקים ורעילים שעלולים לפגוע בהפרשת ההורמונים הגבריים בגופך ויזיקו לבריאותך. בדוק שהשמפו לא מכיל פרבנים, סיליקונים או כל סוג של שמנים מינרליים.


השמפו לזקן של פרורסו הוא בחירה מצויינת! השמפו מכיל שמן קיק הידוע בתכונותיו המסייעות לטיפוח השיער, מקדם את צמיחתו ומסייע לו לגדול באופן בריא ועבה יותר. בנוסף, מכיל שמן קוקוס למתן לחות וריכוך הזקן ובעל ריח מצוין שנשאר גם לאחר השטיפה.


מומלץ לשטוף את הזקן עם שמפו לא יותר משלוש - ארבע פעמים בשבוע, שימוש יומיומי עם שמפו עלול להפחית את ייצור השמנים הטבעיים הנחוצים לצמיחה תקינה של שיערות הפנים ועלול לגרום ליובש ולפגום בשיער. אם נחוץ לך לשטוף את הזקן באופן יומיומי, שטיפת הזקן במים בלבד תספיק במקרים אלו.


איך לשטוף בצורה נכונה את הזקן ועור הפנים עם שמפו לזקן | המלצת הברברים של Proraso2. הברש את שיערות הזקן עם מברשת איכותית לזקן

אחד הכלים החשובים ביותר במאבק נגד הגרד של גדילת הזקן הוא מברשת איכותית לזקן. העברת המברשת דרך שיערות הפנים, תלטש את העור מתחת לזקן וזה יקל על תחושת הגרד כמעט מיד. המברשת הטובה ביותר לזקן היא מברשת בעלת זיפי חזיר, ראשית היא עוזרת לפזר את השמן הטבעי של הזקן (SEBUM) באופן אחיד על פני כל קצוות השיער ולתקן שיער יבש ופגום ושנית תלטש את העור ובכך עוזרת בקילוף וסילוק תאי העור המתים, פעולה שתאפשר לך לשטו