logo-footer.png
  • Proraso team

מה ההבדל בין שמן לזקן לבאלם לזקן?

זו שאלה שצוות שירות הלקוחות שלנו נתקל בה על בסיס יומי כמעט: בשביל מה נועד השמן? מתי עלי להשתמש בבאלם לזקן? מה ההבדל ביניהם? והאם ניתן להשתמש בהם ביחד? אז אנחנו בפרורסו החלטנו להרים את הכפפה ולתת מענה לכל אותן שאלות נפוצות ולהבין אחת ולתמיד מה ההבדל בין באלם לזקן ושמן לזקן!


שמן לזקן VS באלם לזקן


למרות שהכותרת מצביעה על איזשהו קרב נצחי עקוב מדם בין שני המוצרים עם מנצח אחד אולטימטיבי, חשבנו שכדאי להסביר לעומק מה ההבדלים בין שני המוצרים, מה התכונות של כל אחד מהם ואיך כל מוצר יכול לעזור לך לשנות את נראות ובריאות הזקן בהתאם לסוג השיער ושלב הגדילה הנוכחי שלך.


בואו נתחיל מזה שהזקן שלך צריך את שניהם! עור הפנים שלך מייצר שומן טבעי הנקרא SEBUM המופרש ע"י בלוטות החלב ותפקידו לסייע בשמירת הלחות ובריאות העור ושיער הפנים. אם ישנו חוסר ב- SEBUM עורך עשוי להיות יבש, אדום ומגרד, זכור עור פנים בריא = גידול זקן בריא, חזק ומלא. שטיפה יומיומית של הזקן שוטפת את השומנים הטבעיים המופרשים בעור ועל מנת להחזיר את ההגנה והלחות לעור ייצרו את השמן לזקן והבאלם לזקן. יתרה מזאת, עור הפנים מייצר פחות שומן טבעי מעור הקרקפת וככל שהזקן ארוך יותר ככה הוא סובל יותר מחוסר בשומן טבעי ונוטה יותר ליובש, וכתוצאה מכך הוא זקוק ליותר לחות והגנה.


גם השמן לזקן וגם הבאלם לזקן של פרורסו מלאים בויטמינים הנחוצים לגדילה בריאה של הזקן שלך. שניהם נועדו להחזיר את הלחות לעור ומעניקים הזנה עמוקה לשיערות הזקן והעור תחתיו ובכך תורמים לצמיחה בריאה של הזקן. בנוסף, שניהם מכילים מרכיבים טבעיים שתפקידם להגן על סיבי השיער, למנוע קצוות מפוצלים וצמיחה הפוכה של שיער הפנים והפחתה מידית של הגירוד המתלווה לגידול הזקן. השוני ביניהם הוא בעיקר במרקם, במרכיבים ובשלב הגדילה של הזקן.


השמן לזקן כשמו כן הוא, בעל מרקם שומני המקנה מראה מבריק, מתאים לכל סוגי העור בייחוד אם יש לך עור יבש. ככל שהזקן שלך יבש יותר, הוא צריך חומר שומני יותר. בעלי עור שומני (נטיה לחצ'קונים) מומלץ להשתמש בבאלם לזקן שהוא על בסיס מים.


בנוסף, אם אתה מתפאר בזקן ארוך, אתה כנראה נוטה יותר ליובש, חיספוס וקצוות מפוצלים, הפתרון האולטימטיבי בשבילך הוא שמן לזקן של פרורסו. ככל שהזקן ארוך יותר ורחוק יותר מהעור ככה הוא צריך חומר שומני יותר. למה? כי עור הפנים מייצר פחות שומן טבעי מעור הקרקפת, הנחוץ לגדילה בריאה והגנה ולכן כשהזקן ארוך, הוא לא מקבל את כמות השמנים הטבעיים הנחוצה לו ולכן נוטה יותר ליובש, שבירה, קצוות מפוצלים ועוד... השמן לזקן של פרורסו מכיל קומפלקס של שמנים טבעיים כמו שמן אבוקדו, שמן מקדמיה ושמן אקליפטוס, החודרים לשכבות העמוקות של העור וככה מתחקים אחר השמנים הטבעיים והטובים של העור ומעודדים צמיחה בריאה ושומרים עליו בריא, נעים וקל לשליטה.


הבאלם לזקן של פרורסו לעומת הבאלמים הקיימים היום בשוק הנמכרים במרקם של ווקס, הוא קרמי יותר, התחושה היא פחות שומנית הנותנת מראה מט. אגב, זו הסיבה שהמזוקנים אוהבים אותו יותר בחודשי הקיץ החמים. בנוסף, הבאלם לזקן מכיל מרככים טבעיים שמנטרלים את החשמל הסטטי ובכך מסייעים בריכוך זיפים בשלבי הגדילה הראשונים ובשלבים מתקדמים יותר של צמיחה. הבאלם מתאים לכל סוגי העור, למי שרוצה מראה מט וחומר שיעזור גם בעיצוב הזקן. אם יש לך עור שומני מומלץ לך להשתמש בבאלם ופחות בחומר שומני כמו שמן לזקן.


אם רק התחלת לגדל זקן ו/או בא לך חומר שיעזור בעיצוב השוונצים, יפסיק גירודים ושלא ירגיש שומני מידי על הפנים, הבאלם לזקן של פרורסו הוא הפתרון האולטימטיבי בשבילך.


הברבר מאסטר של פרורסו מסביר על ההבדל בין שמן לזקן לבאלם לזקן של פרורסו


לסיכום, הבחירה בין השניים היא בעיקר העדפה. שמן לזקן מומלץ למי שיש זקן יבש מאוד, ארוך ואוהב את המראה המבריק והבריא. באלם לזקן מומלץ למי שבשלבי גדילה ראשונים, סובל מגרד או רוצה חומר מעולה שיעזור בעיצוב וריכוך הזקן ואוהב את המראה המט והטבעי. למי שיש זקן לא ארוך מידי ולא קצר מידי יכול להשתמש בשניהם, כאן זה עניין של העדפה שניהם כפי שכתבנו, מצויינים לעור הפנים, יסייעו בריכוך ועיצוב הזקן ובהפחתת גירודים ויובש ושניהם יחזירו לך את הלחות וההזנה ששיער הפנים שלך צריך בשביל לצמוח באופן בריא, במקרה הזה הבחירה היא בין מרקם שומני לבין מרקם קרמי וקליל ובין מראה מבריק לבין מראה מט.


האם אני יכול להשתמש בשמן לזקן ובבאלם לזקן ביחד?


התשובה הקצרה היא: כן !


אנחנו מקבלים פניות יומיומיות בדיוק בנושא הזה מלקוחות שהזמינו את הערכה לזקן של פרורסו ולא יודעים באיזה אופן להשתמש בשמן לזקן ובבאלם לזקן ומתי תורו של כל אחד מהם. אחת התשובות שאנחנו אוהבים לתת היא פשוט ניסוי וטעייה. לכל זקן יש צרכים אחרים, סוג שיער שונה, עור פנים שונה ובעצם כל לקוח זקוק לחליפה שתיתפר על פי מידותיו.


הבאלם לזקן והשמן לזקן של פרורסו הם מוצרים נפלאים, כל אחד לחוד ושניהם ביחד יכולים להוות שילוב מנצח. על ידי ניסוי וטעייה תוכל להגיע לשילוב המנצח שמתאים לך באופן אידיאלי וייענה על צרכי הטיפוח האישיים שלך. יחד עם זאת, כתבנו מספר המלצות לשילוב נכון בין שני המוצרים:

  1. לאחר המקלחת היומית, טפטף כמות קטנה של שמן על זקנך, עסה והחדר אותו עמוק עד לשורש. מיד לאחר מכן, מרח כמות קטנה של באלם ועצב את זקנך לפי המראה הרצוי. ניתן גם להבריש אותו קלות לפיניש על ידי מברשת לזקן פרורסו.

  2. מרח שמן לזקן בבוקר ובאלם בערב או לחלופין, באלם בבוקר ושמן בערב. בימי הקיץ החמים, יש המעדיפים למרוח בבקרים את הבאלם לזקן בגלל מרקמו הקרמי ובערב את השמן לזקן. למעשה, זוהי העדפה אישית שיכולה להתאים לזקן מקורזל או מחוספס. וממש כמו הבחירה שאתה עושה מדי בוקר לפני היציאה לעבודה של איזה אפטרשייב או בושם אתה בוחר, בחר את הבאלם או השמן שאיתו תתחיל את היום ועם איזה מהם תסיים אותו.

  3. בחר באילו מהם להשתמש לפי יום, ואחרי שתבין איך שניהם מגיבים על זקנך פשוט תישאר עם המועדף עליך, או שתשלב אותם יחדיו! לפעמים הבחירה הכי קלה היא לא לבחור אלא לשלב!
סיפור איטלקי יפהפה​

פרורסו נוסדה בשנת 1908 ע''י לודביקו מרשלי ומאז קובעת טרנדים בעולם הגילוח והטיפוח הגברי בכל העולם. מאז הקמת החברה ע''י המייסד עברה המסורת בחברה מאב לבנו. פרורסו התפתחה לאורך השנים יחד עם איטליה והיא אחת החברות המזוהות ביותר עם המסורת האיטלקית המגדירה איכות וניחוח אירופאי.

פרורסו לוגו

כל המוצרים של פרורסו הופקו מהחומרים הטובים ביותר שניתן למצוא בעולם הפארמה, מעושרים בתמציות צמחים, ללא חומרים וצבעים מלאכותיים ולא נוסו בבעלי חיים.

שאלות נפוצות

מהם אפשרויות המשלוח? והאם אני צריך לשלם על משלוח?


לבחירתך 2 סוגי משלוחים: 1. *שליחות לנקודת איסוף הקרובה לביתך חינם ברכישה מעל 149 ש"ח - החבילה תגיע לנקודת האיסוף הקרובה לביתך תוך 2-3 ימי עסקים. כשהמוצר יגיע לנקודת האיסוף, תקבל הודעת SMS כי החבילה מוכנה לאיסוף בנקודת ה- PickUP. יש לאסוף את המוצר תוך 5 ימים, לאחר מכן המוצר יחזור בחזרה ותחוייב בעלות מלאה של 20 ש"ח בעבור שליחות נוספת לנקודת האיסוף. לבדיקה מהי הנקודה הקרובה לביתך לחץ כאן **אנו נשלח את החבילה לנקודת האיסוף הקרובה ביותר לכתובת שלך, במידה ויש לך עדיפות לנקודת איסוף אחרת אנא ציין בהערות בהזמנה או שלח אלינו מייל ל- info@pro-barber.co.il הזמנות עד 149 ש"ח - 9.90 ש"ח. הזמנות מ-149 - ללא עלות 2. שליח מהיר עד הבית ללא עלות ברכישה מעל 149 ש"ח - המוצרים יגיעו עד בפתח ביתך/משרדך באמצעות שליח מטעם חברת השליחויות, בתוך 1-3 ימי עסקים. לפני הגעת השליח ישלח אלייך SMS לתיאום מועד קבלת המוצר הכולל את מספר הנייד האישי של השליח ליצירת קשר במידת הצורך. הזמנות עד 149 ש"ח - 14.90 במקום 30 ש"ח הזמנות מעל 149 ש"ח - שליחות עד הבית חינם ***הטבה לזמן מוגבל - ברכישה מעל 149 ש"ח משלוח חינם ומתחת משלוח בעלות מופחתת של 14.90 איסוף ממשרדי היבואן במרכז ת"א, בהזמנה יש לבחור בסוג משלוח "איסוף עצמי" השאר מספר נייד ומייל על מנת שנוכל ליצור איתך קשר לתיאום מועד לאיסוף המוצר. בכל שאלה ניתן לפנות במייל ל- info@pro-barber.co.il ראה מדיניות משלוחים
באילו אמצעי תשלום אני יכול לשלם?


ניתן לשלם בחנות באמצעות שירות פייפל ובכל סוגי כרטיסי האשראי מלבד אמריקן אקספרס ודיינרס. בנוסף, ניתן לרכוש מוצרים במזומן במשרדי היבואן בתל אביב. יש לתאם הגעה מראש בשליחת מייל ל- info@pro-barber.co.il וניצור קשר בהקדם. התשלום באתר הוא מאובטח ועומד בתקן SSL
האם המוצרים שלכם נוסו על בעלי חיים?


כל המוצרים של פרורסו הופקו מהחומרים הטובים ביותר שניתן למצוא בעולם הפארמה, מעושרים בתמציות צמחים, ללא חומרים וצבעים מלאכותיים ולא נוסו בבעלי חיים.
למי אני פונה אם יש לי בעיה עם מוצר שקניתי?


אם זיהית בעיה באחד המוצרים, פנה אלינו מיד במייל info@pro-barber.co.il או לטלפון 0557220110 בימים א' - ה' בין השעות 14:00 - 20:00 ונחזור אלייך בהקדם על מנת לטפל בבעיה. השירות אצלנו הוא ערך עליון ואנו מתחייבים לעשות כל שביכולתנו כדי שתצא מרוצה. קרא עוד על מדיניות ההחזרים שלנו
למי ניתן לפנות לקבלת ייעוץ על המוצרים?


ניתן לפנות אלינו ואפילו נשמח שתפנה, בכל שאלה או התייעצות במייל info@pro-barber.co.il או בטלפון 055-722-0110 בימים א'- ה' בין השעות 14:00-20:00 או באינסטגרם של קהילת פרורסו בישראל - Proraso Israel
אם אני לא מרוצה,  ניתן להחזיר את המוצר?


הסיכוי שלא תהיה מרוצה הוא נמוך מאוד. פרורסו הוא מותג איכותי שמוביל את שוק גילוח וטיפוח הזקן כבר 100 שנה דורות על גבי דורות. המוצרים שלנו נמצאים בשימוש של הברברים המקצועיים ברחבי העולם בגלל הביצועים המעולים ומיוצרים מהחומרים הטובים ביותר שניתן למצוא בעולם הפארמה. לקוחות שרכשו את המוצר מדווחים על רמת שביעות רצון גבוהה מאוד ואף ממליצים על המוצרים שלנו ברשתות. אם בכל זאת רכשת מוצר ואתה מעוניין להחזיר אותו, צור איתנו קשר במייל

info@pro-barber.co.il והחזר את המוצר תוך 14 ימים מיום קבלתו, כשהוא ארוז באריזתו המקורית ולא נעשה בו שימוש.

תוכל להחזיר את המוצר באמצעות:

1. שליח מהיר של חברת תפוז בעלות 30 ש"ח.

2. דואר ישראל בהתאם למדיניות התשלום של דואר ישראל.

3. הגעה למשרדי היבואן בת"א בתיאום מראש.

במידה ובחרת בשליחות עם שליח או דואר ישראל יש לצלם את המוצרים לפני שליחתם ולשלוח

ל- info@pro-barber.co.il.

במידה והמוצר הוחזר כשהוא ארוז באריזתו המקורית ולא נעשה בו שימוש, תזוכה במחיר ששילמת (לא כולל דמי המשלוח)

ראה מדיניות החזרים וביטול עסקה
האם המוצרים שלכם בעלי רישיון של משרד הבריאות הישראלי?


כל המוצרים של פרורסו עומדים בתקן של משרד הבריאות, נבדקו ואושרו ע"י משרד הבריאות הישראלי. יתר על כן, מאחר והמוצרים משווקים בכל העולם, הם עומדים בדרישות משרדי הבריאות במדינות בהם הם משווקים.
האם התשלום באתר מאובטח?


התשלום באתר הוא מאובטח ועומד בתקן SSL הגבוה ביותר לתשלום מאובטח
בחרתי בשירות שליח מהיר עד הבית, איך אדע אם השליח מגיע ליישוב שלי?


השליחים של חברת השליחויות איתה אנו עובדים מגיעים לכל יעד בישראל, ללא יוצא מן הכלל, כולל ישובים שמעבר לקו הירוק. לצפייה במפת הישובים לחץ כאן
האם ניתן לפרוס לתשלומים?


כן, ברכישה בכרטיס אשראי בסכום העולה על 150 ש"ח ניתן לפרוס את התשלום למקסימום 3 תשלומים.
בחרתי בשירות משלוח לנקודת איסוף הקרובה לביתי, איך אדע היכן נקודת האיסוף?


תוכל לבדוק מהי נקודת האיסוף הקרובה לביתך כאן . כשההזמנה תתקבל אצלנו, אנו נשלח את החבילה לנקודת האיסוף הקרובה ביותר לכתובת שלך. כשהחבילה תגיע לנקודת האיסוף שבחרנו עבורך, תקבל SMS עם שם נקודת האיסוף הכתובת, שעות פתיחה ופרטי התקשרות. במידה וישנה נקודת איסוף אחרת במפה שאינה הקרובה ביותר לביתך ואתה מעדיף שהחבילה תשלח לנקודה זו אנא ציין זאת בהערות בהזמנה או ע"י שליחת מייל ל- info@pro-barber.co.il. זכור לכתוב את שם נקודת האיסוף כפי שכתובה במפה.

Proraso logo
© PRORASO ISRAEL 2020.
האתר נבנה ועוצב ע"י GreenGroup
שירות יעוץ והדרכה  055-722-0110 שעות מענה ימים א'-ה' 14:00-20:00