לוגו של פרורסו
חץ לחזור לדף הקודם

טיפוח הזקן: ריכוך הזקן ב- 3 צעדים פשוטים ומהירים

אחת השאלות שחוזרת באופן קבוע ומטרידה את הלקוחות המזוקנים שלנו היא: ''איך לרכך את הזקן''? מי רוצה זקן שמרגיש כמו צמר פלדה? לא אתה ולא הקרובים אלייך היו רוצים לקבל פריחה מחיכוך בזקן הקשה שלך.


כדי שאתה והאנשים הקרובים אליך יהיו מרוצים, צוות המומחים שלנו החליט לכתוב מאמר שהוא למעשה מדריך שיעזור לך לרכך את הזקן שלך.


במדריך זה, נפרוס בפניך את הטכניקות של הספרים המובילים בעולם וניתן טיפים שעובדים באמת! כאלו שישמרו על הזקן שלך רך ונעים לטווח הארוך.

גבר עם זקן מנשק בחורה. ריכוך זקן

להלן רשימת השאלות שנענה עליהם במאמר:


מה גורם לזקן להיות קשה?


כמו בכל מאמר שאנו כותבים, חשוב לנו תחילה שתבין את הגורמים לבעיה כדי שתיישם את הפתרונות שאנו מציעים מתוך הבנה של למה אתה עושה את הדברים ולא כי מישהו אמר לך.


ברגע שתבין את שורש הבעיה, הטיפול שלך יהיה יעיל יותר! ברגע שהזקן שלך יהיה רך, תדע לשמור עליו רך לתמיד.


סיבת שורש ראשונה: קצוות מפוצלים בזקן

קצוות מפוצלים זה כמו קוץ בתחת (סליחה על הביטוי). קצוות מפוצלים בזקן, זו בעיה שהרבה מזוקנים סובלים ממנה בשלב זה או אחר, במיוחד אלו שמתפארים בזקן ארוך. אחד הסימפטומים של קצוות מפוצלים הוא זקן מחוספס, שנוצר כתוצאה מקצוות שיער שהתפצלו לשניים. זה מה שגורם לזקן שלך להרגיש מגרד וקשה.


סיבת שורש שנייה: אתה לא שותה מספיק מים

שתה מספיק מים לריכוך הזקן

זקיקי השיער זקוקים למים כדי להצמיח שיער בריא וחזק. לא מספיק שתמרח חומרים על בסיס מים כדי להחזיר את ההזנה והלחות לעור. שיער הזקן שלך הוא חלק מגופך ואתה צריך לדאוג לא רק לשכבה העליונה של העור אלא גם לזקיקים הבלתי נראים לעין, שנמצאים בתוך השכבות העמוקות של העור.


חוסר בנוזלים גורם ליובש בעור, ועור יבש גורם לגירודים מעצבנים, קשקשים ולקצוות המפוצלות שעליהם דברנו בהרחבה למעלה. יובש הוא דבר גרוע מאוד לזקן שלך, אז אם אתה רוצה זקן, חזק, בריא ורך למגע, תעשה טובה - שמור על רמות הנוזלים שלך בגוף ושתה מים!


סיבת שורש שלישית: טיפוח לא נכון של הזקן

זקן מגרד, זקן יבש

אל תעשה את הטעות שהרבה מזוקנים עושים! והיא – לשטוף את הזקן עם שמפו לשיער בגלל שזה נגיש יותר במקלחת. עור הפנים שונה מעור הקרקפת, בכך שהוא מייצר פחות שומן טבעי שנחוץ כל כך לצמיחה בריאה של הזקן. שמפו לשיער מכיל חומרים חזקים כמו פארבנים וסולפטים שמטרתם להסיר את השומן הטבעי מהקרקפת, מדוע? כדי שהשיער לא יהיה שומני, דביק וייקבל נפח.


כשמדובר בעור הפנים ובזקן שלך, תאמין לנו שהדבר האחרון שאתה רוצה, זה שהשמפו יפגע בשומנים האלה. שמפו לזקן כשמו הוא, מכיל מרכיבים המיועדים לשטיפת הזקן. שמפו לזקן איכותי, לא יכיל מרכיבים שיפגעו בשומנים הטבעיים של העור שלך. שטיפת הזקן עם שמפו רגיל לשיער עלולה לגרום ליובש, לגרד ולזקן קשה.


סיבת שורש רביעית: מזג אוויר קר או מזגנים בקיץ

מזג אוויר קר מאוד או ישיבה ממושכת במזגן על דרגת טמפרטורה נמוכה יכולים להשפיע בצורה לא טובה על הזקן שלך. האוויר הקר מייבש את שיערות הזקן וכפי שאתה יודע, יובש גורם לזקן להיות מחוספס ומגרד.