לוגו של פרורסו
חץ לחזור לדף הקודם

גידול זקן - איך לגדל זקן עבה ובריא?

גידול זקן עבה ובריא יכול להיות אתגר לא פשוט וכמעט בלתי אפשרי לרוב הגברים ויש לכך סיבות בלתי מבוטלות. אחת הבעיות שרוב הגברים מתמודדים איתה, היא שברגע שהזקן מגיע לאורך מסוים הוא מתחיל לגרד ולעקצץ עד כדי כך, שרבים פשוט מקצצים את הזקן טרם עת.

תשלבו את זה עם דיאטה לא משהו (בלשון המעטה) וטיפול לקוי בעור הפנים ותקבלו תוצאה של זקן מוזנח חלש ודליל.


לרוב, גידול זקן בריא ומלא מזוהה עם גבריות, כח, מנהיגות וחכמה. ככל שהזקן צפוף ועבה יותר, כך הוא משדר יותר כבוד. לא סתם נולד הביטוי שאנו נתקלים בו לאחרונה מדי יום - ''זקן של כבוד''. דוגמא מצויינת ל"זקן של כבוד" הוא הזקן המפורסם של הרצל.לפני שנמנה את כל הסיבות מדוע יש זקנים שגדלים צפוף יותר בהשוואה לאחרים חשוב שנבין מהן התכונות שמאפיינות זקן חזק:


1. עובי - בהשוואה למקומות אחרים בגוף, העובי כאן כן משחק תפקיד.


2. צפיפות - מדובר במספר השערות שיש לך על הפנים. ככל שהזיפים צפופים יותר כך הזקן יראה צפוף מלא ומרשים.


3. חיות - בדיוק כמו בפרסומות של וולה משנות ה-90 - שיער זקן מלא חיים. זה משהו שתוכל להשיג על ידי טיפול נכון ומחויבות לטיפול בזקן לאורך זמן. טעות נפוצה שרוב הגברים עושים שפוגעת בזקן, היא שטיפת הזקן עם שמפו רגיל לשיער המכיל מרכיבים כימיים שלא מתאימים לעור הפנים ומייבשים את השומן הטבעי שהזקן צריך בשביל לגדול בצורה בריאה.


4. אורך - גם כאן. האורך לפעמים כן קובע. רוב הגברים נאבקים בשלב הזה. ברגע שהם מתחילים להאריך את הזקן הם לוקחים את המספריים וישר וקוצצים!


בשלבים הראשונים של גידול הזקן הוא לא תמיד נראה טוב כי לא כולנו ניחנו בידיים של ברבר מקצועי ולא כולנו יודעים לשרטט מסגרת נכונה לזקן בבית מבלי לפגוע באורך הזקן. אם נצליח להתגבר על שלב ה''הארכה'' נגיע לזקן המיוחל מהר יותר.מה הופך זקן לצפוף ועבה יותר?


גדילה צפופה של שיערות הזקן, זו אחת הבעיות המרכזיות שמטרידות את רוב הגברים שמגדלים זקן. אם יש מישהו להאשים בנושא - זה את הגנטיקה שלך. בסופו של יום הגנטיקה היא זו שאחראית לאופן גדילת השיער הכללית שלך (שיער ראש/גוף).


יש גברים שיש להם רמות טוסטסטרון גבוהות יותר מלגברים אחרים והם יכולים להאריך זקן מלא וצפוף יותר מאחרים. יש כאלה שלמרבה הצער בקושי מסוגלים לגדל זקן זיפים, אולם זה לא אומר שאין מה לעשות בכלל. ההפך הוא הנכון, יש הרבה מהלכים שתוכל לבצע על מנת להגיע לזקן המושלם ועל זה נדבר בהמשך.


חוץ מהגנטיקה יש פרמטרים נוספים שמשפיעים על צמיחת הזקן כמו הגיל והמצב הבריאותי. ככל שתתבגר כך זקנך יתמלא יותר. נערים וגברים צעירים 18-23 סובלים מ''קרחות בלב יער'' וסביר להניח שעם השנים הזקן יתמלא יותר גם באזורים הנידחים. מה שחשוב בגילאים אלו היא הסבלנות - עם הזמן הזקן ייתמלא ויראה טוב ובריא יותר.


אפקט האשליה


לפעמים זה מרגיש כאילו יש גברברים שמגדלים את זקן החלומות תוך 3 שבועות, בזמן שאתה נאבק כמו ילד בן 16 שמנסה לגדל זקן בפעם הראשונה. למעשה אותם גברים לא מגדלים זקן מהר יותר ממך. קצב הגדילה הוא זהה לרוב אצל מרבית האוכלוסיה.

הסיבות לאשליה הזאת נובעות מ- 3 סיבות עקריות:

  1. צבע הזקן - ככל שהזקן כהה יותר כך הוא נראה מלא ומרשים יותר.

  2. צפיפות הזקן - ככל שהזקן צפוף יותר כך הוא נראה מלא יותר ונותן תחשה שהוא גודל מהר יותר.

  3. עובי הזקן - יש גברים בעלי זקיקי שיער עבים יותר וזו הסיבה לכך שהזקן שלהם נראה מלא יותר.

בשנות העשרים המוקדמות הזקן מתפתח ומתחיל להגיע למלוא פוטנציאל. עד שנות ה-30 לחייך זקנך אמור להגיע להתפתחות המירבית שלו. למרות שאינך יכול להשפיע על הגנטיקה וקצב צמיחת הזקן אתה בהחלט יכול לעזור ולתת לו מראה שופע יותר וגם לגרום לו לגדול בצורה מלאה ובריאה יותר. הנה כמה טיפים שתוכל להטמיע שיסייעו לך לגדל זקן עבה יותר בפחות זמן משחשבת:חוק ארבעת השבועות


החוק הזה אומר דבר אחד בסיסי בעקרון – יש להגיע למלוא פוטנציאל הזקן במשך הזמן הנ''ל כדי להגיע לזקן מלא. אולם במבחן המציאות, גברים רבים נוטים לסדר בעצמם את הזקן וכך פוגעים בפוטנציאל הגדילה של עצמם.


רוב הגברים חווים גרד בסביבות השבוע השני והשלישי לגידול הזקן שמוביל אותם לקיצוץ הזקן. הסיבה לגרד מורכבת משתי סבות עיקריות:


הראשונה, הרגלי טיפוח ירודים, העור לא מקבל את ההזנה והלחות שהוא אמור לקבל.


השניה היא הגירוי בעור שנוצר בעקבות צמיחת הזיפים החדשים. כאשר שיער חדש צומח, הוא גורם לגירוי קל, שככל הנראה יחלוף תוך מספר ימים/ שבועות אך הרבה גברים מגלים חוסר סבלנות ופשוט מקצצים. על דרכים להפסקת הגירוד המתלווה לגדיל