top of page
לוגו של פרורסו

איך שמפו לזקן תורם לך בגידול זקן מלא ובריא?

נכתב ע"י צוות עורכי התוכן של Proraso Israel

Portrait of a brutal bearded male dressed in a jeans jacket sitting on steps near his custom-made retro motorcycle against a skyscraper.– stock image

במאמר נסקור בקצרה את כל אחד מהנושאים הבאים, תוכל לקרוא את כל המאמר או להתעמק רק בנושאים שמעניינים אותך:

  • למה לא מומלץ לשטוף את הזקן עם שמפו רגיל לשיער?

  • למה לשטוף את הזקן רק עם שמפו לזקן?

  • כמה פעמים בשבוע רצוי לשטוף את הזקן?

  • איך משתמשים בשמפו לזקן? מספר פעולות לשטיפה יעילה של הזקן

  • האם שמפו לזקן עוזר במקרה של יובש וקשקשים בזקן?


הרבה מאוד גברים הפונים אלינו לקבלת יעוץ והדרכה, שואלים מה הם יכולים לעשות כדי לגדל זקן בריא ומלא? לאחר תשאול מעמיק על סוג הזקן? הבעיות? ובאילו חומרים נעשה שימוש לטיפוח הזקן? אם בכלל, אנו מזהים בעיה שחוזרת על עצמה אצל רוב הגברים הפונים אלינו.


הרבה מאוד גברים רצים לקנות שמן לזקן או באלם לזקן שמבטיחים צמיחה מהירה של הזקן, אבל חוזרים על אותה טעות שוב ושוב ושוטפים את הזקן או הזיפים ההתחלתיים עם שמפו רגיל לשיער, פעולה מיותרת שעלולה להזיק לעור הפנים ולמנוע צמיחה בריאה של שערות הזקן ומרחיקה אותך מהמטרה של גידול זקן בריא ומלא.


אם משווים את כמות החיפושים בגוגל של שמן לזקן ושמפו לזקן נוכל לראות ניצחון מוחץ לשמן לזקן, שממשיך לצמוח כל חודש בכמות החיפושים - אתה בטח שואל את עצמך מה הסיבה לכך? התשובה האפשרית היא, שכנראה מאוד נוח לחשוב ששמפו רגיל לשיער יכול להיות יעיל באותו האופן בדיוק כמו שמפו לזקן שלרוב עולה יותר ומכיל פחות כמות חומר ואנחנו כאן בשביל לתקן את התפיסה השגויה הזו.למה לא מומלץ לשטוף את הזקן עם שמפו רגיל לשיער?


זוכר את אותו בחור עם השיער הארוך מהלימודים או מהעבודה הראשונה שלך, שהיה לו שיער שמנוני במיוחד והיית תוהה אם הבחור הזה בכלל חפף את השיער מתישהו בחייו? רוב הסיכויים שצדקת! הסיבה לכך היא ששמפו רגיל לשיער מסיר את כל השומן הטבעי שעור הקרקפת מייצר ומונע מהשיער להיראות מבריק ודבוק זה לזה, זאת הסיבה שאחרי מקלחת השיער שלך לא נראה שמנוני כמו הבחור מהלימודים.


למה זה ככה?


בשורשים של כל אחד מזקיקי השיער, יש בלוטות חלב המייצרות שומן טבעי הנקרא סבום (SEBUM). ככל שהשיער שלך צומח וככל שהשיער ארוך יותר, הוא צריך יותר מהשומן הטבעי. עור הפנים מייצר פחות שומן טבעי מעור הקרקפת וכשמדובר בזקן שלך אתה צריך כמה שיותר שומן, אחרת הזקן שלך יהיה יבש, שביר ובעל קצוות מפוצלים - תאמין לנו, אתה לא רוצה שהזקן שלך יראה כמו כרית סקוץ' לכלים.


השמפו הרגיל מכיל כימיקלים המסירים את השומנים הטבעיים שהעור מייצר וכתוצאה מכך העור מתחת לזקן עלול להתייבש ולהוביל לשורשי שיער מוחלשים ובמקום זקן מלא תקבל זקן יבש, שביר וחסר חיים.


בנוסף, אם רק התחלת לגדל זקן ואתה סובל מגרד מעצבן כתוצאה מגדילת זקיקי שיער חדשים. שימוש במוצרים שאינם מיועדים לזקן ולעור תחתיו עלולים לסתום לך את הנקבוביות של העור ולהגביר את הגרד בזקן.


Professional hairdresser washing client hair in a barbershop.– stock image

למה לשטוף את הזקן רק עם שמפו לזקן?


שמפו לזקן כשמו כן הוא, שמפו המיועד לשיער הפנים ולכן אינו מכיל את המרכיבים המזיקים המונעים את יצור הסבום (SEBUM). השמפו מכיל רכיבים מיוחדים שמזינים את הזקן ועור הפנים בלחות ושומרים עליו נקי, רענן ובריא.


בחירת שמפו לזקן באיכות גבוהה יכולה להיות מאתגרת, במיוחד כי לא כל שמפו טוב לשיער הפנים שלך. חשוב לבחור אך ורק בשמפו נטול מרכיבים מזיקים ורעילים שעלולים לפגוע בהפרשת הסבום או בעורך. בדוק שהשמפו לא מכיל SLS, פרבנים, סיליקונים או כל סוג של שמנים מינרליים.


השמפו לזקן של פרורסו הוא בחירה מעולה, הוא מכיל פורמולה ייחודית לטיפוח הזקן והעור, מקדמת את צמיחתו ומסייעת לו לגדול באופן בריא ומלא יותר. בנוסף מכיל שמן קוקוס למתן לחות וריכוך הזקן מה שמותיר את הזקן שלך רך גם לאחר החפיפה. לאחר השימוש בשמפו, הזקן שלך יהיה נקי, רך ומלא ברק. השמפו אינו מכיל SLS, פרבנים, סיליקונים או כל סוג של שמנים מינרליים.


ברגע שתתחיל להכניס לשגרת הטיפוח שלך שימוש בשמפו לזקן, רוב הסיכויים שתראה שינוי במראה הזקן, הזקן יגדל בריא ומלא יותר.


איך לשטוף בצורה נכונה את הזקן עם שמפו לזקן | המלצת הברברים של Proraso


 

טיפ חשוב לפני שתתחיל לחפוף את הזקן, הברש אותו עם מברשת איכותית לזקן משיערות חזיר,

כדי לקלף את תאי העור המתים על פני השטח של הזקן שלך.


 

פעל ע"פ השלבים הבאים על מנת לחפוף את הזקן שלך בצורה היעילה ביותר!


  1. השתמש במים חמים כדי להרטיב את הזקן. המים החמים יפתחו את הנקבוביות. יחד עם זאת וודא כי הטמפרטורה של המים לא חמה מידי על מנת שהעור שלך לא יתייבש וידכא את הצמיחה של הזקן.

  2. עסה את השמפו לתוך הזקן עד שיהיה קצף. החדר אותו עמוק לתוך הזקן והעור באמצעות קצות האצבעות כדי לעורר את זקיקי השיער.

  3. שטוף את השמפו ביסודיות כדי להסיר את כל שרידי החומר משערות הפנים.

  4. ייבש את הזקן עם מגבת על מנת להבטיח כי לא נותרו מים, שאריות מים עלולים לגרום לגירוי. אם אינך יכול לייבש את הזקן לגמרי באמצעות מגבת, השתמש במייבש שיער בעוצמה נמוכה כדי לסיים את העבודה.


כמה פעמים בשבוע מותר לשטוף את הזקן?


שמפו לזקן הוא נהדר כאשר נעשה אתו שימוש נכון, הימנע מלחפוף את שיערות הזקן לעתים קרובות מידי, אתה עלול להתעסק עם השמנים הטבעיים של העור הנחוצים לצמיחה תקינה של שיערות הפנים ועלול לגרום ליובש ולבסוף לפגום בשיער. באופן אידיאלי מומלץ לשטוף את שיער הפנים בשמפו עד 4 פעמים בשבוע לכל היותר.


אם הזקן שלך חשוף יותר לאבק ולכלוך, אתה יכול לשטוף אותו לעתים קרובות יותר ללא שמפו לזקן. שטוף את הזקן שלך רק עם מים, זה מספיק במצבים כאלה.האם שמפו לזקן עוזר במקרה של יובש וקשקשים בזקן?


ככל שהזקן שלך ארוך יותר כך הוא צריך יותר שומן טבעי. במקרה כזה בלוטות החלב נדרשות לייצר כמות של שומן טבעי גדול יותר. כאשר בלוטות החלב לא עומדות בדרישה, העור שלך מתייבש ומתחיל להתקלף, כאשר זה קורה, עלייך להתחיל להשתמש בשמן לזקן או באלם לזקן כדי להחזיר את ההזנה והשומן שהעור שלך צריך (על ההבדל בין שמן לבאלם תוכל לקרוא כאן). שמן לזקן או באלם, לרוב ירפאו את הקשקשים, אך אף פעם לא יזיק לתת שכבת הגנה נוספת של שמפו לזקן. השמפו כשלעצמו לא ימנע את הקשקשים, יחד עם זאת, שטיפת זקן תסייע לשמן או לבאלם במתן הזנה מלאה ותעלה אותך למסלול הנכון בדרך להיפטר באופן סופי מהקשקשים ! 

מי זאת חברת Proraso?

 


Comments


סיפור איטלקי יפהפה​

פרורסו נוסדה בשנת 1908 ע''י לודביקו מרשלי ומאז קובעת טרנדים בעולם הגילוח והטיפוח הגברי בכל העולם. מאז הקמת החברה ע''י המייסד עברה המסורת בחברה מאב לבנו. פרורסו התפתחה לאורך השנים יחד עם איטליה והיא אחת החברות המזוהות ביותר עם המסורת האיטלקית המגדירה איכות וניחוח אירופאי.

bottom of page