logo-footer.png
  • Proraso team

איך שמפו לזקן תורם לך בגידול זקן מלא ובריא?

נכתב ע"י צוות עורכי התוכן של Proraso Israel


במאמר נסקור בקצרה את כל אחד מהנושאים הבאים, תוכל לקרוא את כל המאמר או להתעמק רק בנושאים שמעניינים אותך:

  • למה לא מומלץ לשטוף את הזקן עם שמפו רגיל לשיער?

  • למה לשטוף את הזקן רק עם שמפו לזקן?

  • כמה פעמים בשבוע רצוי לשטוף את הזקן?

  • איך משתמשים בשמפו לזקן? מספר פעולות לשטיפה יעילה של הזקן

  • האם שמפו לזקן עוזר במקרה של יובש וקשקשים בזקן?


הרבה מאוד גברים הפונים אלינו לקבלת יעוץ והדרכה, שואלים מה הם יכולים לעשות כדי לגדל זקן בריא ומלא? לאחר תשאול מעמיק על סוג הזקן? הבעיות? ובאילו חומרים נעשה שימוש לטיפוח הזקן? אם בכלל, אנו מזהים בעיה שחוזרת על עצמה אצל רוב הגברים הפונים אלינו.


הרבה מאוד גברים רצים לקנות שמן לזקן או באלם לזקן שמבטיחים צמיחה מהירה של הזקן, אבל חוזרים על אותה טעות שוב ושוב ושוטפים את הזקן או הזיפים ההתחלתיים עם שמפו רגיל לשיער, פעולה מיותרת שעלולה להזיק לעור הפנים ולמנוע צמיחה בריאה של שערות הזקן ומרחיקה אותך מהמטרה של גידול זקן בריא ומלא.


אם משווים את כמות החיפושים בגוגל של שמן לזקן ושמפו לזקן נוכל לראות ניצחון מוחץ לשמן לזקן, שממשיך לצמוח כל חודש בכמות החיפושים - אתה בטח שואל את עצמך מה הסיבה לכך? התשובה האפשרית היא, שכנראה מאוד נוח לחשוב ששמפו רגיל לשיער יכול להיות יעיל באותו האופן בדיוק כמו שמפו לזקן שלרוב עולה יותר ומכיל פחות כמות חומר ואנחנו כאן בשביל לתקן את התפיסה השגויה הזו.למה לא מומלץ לשטוף את הזקן עם שמפו רגיל לשיער?


זוכר את אותו בחור עם השיער הארוך מהלימודים או מהעבודה הראשונה שלך, שהיה לו שיער שמנוני במיוחד והיית תוהה אם הבחור הזה בכלל חפף את השיער מתישהו בחייו? רוב הסיכויים שצדקת! הסיבה לכך היא ששמפו רגיל לשיער מסיר את כל השומן הטבעי שעור הקרקפת מייצר ומונע מהשיער להיראות מבריק ודבוק זה לזה, זאת הסיבה שאחרי מקלחת השיער שלך לא נראה שמנוני כמו הבחור מהלימודים.


למה זה ככה?


בשורשים של כל אחד מזקיקי השיער, יש בלוטות חלב המייצרות שומן טבעי הנקרא סבום (SEBUM). ככל שהשיער שלך צומח וככל שהשיער ארוך יותר, הוא צריך יותר מהשומן הטבעי. עור הפנים מייצר פחות שומן טבעי מעור הקרקפת וכשמדובר בזקן שלך אתה צריך כמה שיותר שומן, אחרת הזקן שלך יהיה יבש, שביר ובעל קצוות מפוצלים - תאמין לנו, אתה לא רוצה שהזקן שלך יראה כמו כרית סקוץ' לכלים.


השמפו הרגיל מכיל כימיקלים המסירים את השומנים הטבעיים שהעור מייצר וכתוצאה מכך העור מתחת לזקן עלול להתייבש ולהוביל לשורשי שיער מוחלשים ובמקום זקן מלא תקבל זקן יבש, שביר וחסר חיים.


בנוסף, אם רק התחלת לגדל זקן ואתה סובל מגרד מעצבן כתוצאה מגדילת זקיקי שיער חדשים. שימוש במוצרים שאינם מיועדים לזקן ולעור תחתיו עלולים לסתום לך את הנקבוביות של העור ולהגביר את הגרד בזקן.למה לשטוף את הזקן רק עם שמפו לזקן?


שמפו לזקן כשמו כן הוא, שמפו המיועד לשיער הפנים ולכן אינו מכיל את המרכיבים המזיקים המונעים את יצור הסבום (SEBUM). השמפו מכיל רכיבים מיוחדים שמזינים את הזקן ועור הפנים בלחות ושומרים עליו נקי, רענן ובריא.


בחירת שמפו לזקן באיכות גבוהה יכולה להיות מאתגרת, במיוחד כי לא כל שמפו טוב לשיער הפנים שלך. חשוב לבחור אך ורק בשמפו נטול מרכיבים מזיקים ורעילים שעלולים לפגוע בהפרשת הסבום או בעורך. בדוק שהשמפו לא מכיל SLS, פרבנים, סיליקונים או כל סוג של שמנים מינרליים.


השמפו לזקן של פרורסו הוא בחירה מעולה, הוא מכיל פורמולה ייחודית לטיפוח הזקן והעור, מקדמת את צמיחתו ומסייעת לו לגדול באופן בריא ומלא יותר. בנוסף מכיל שמן קוקוס למתן לחות וריכוך הזקן מה שמותיר את הזקן שלך רך גם לאחר החפיפה. לאחר השימוש בשמפו, הזקן שלך יהיה נקי, רך ומלא ברק. השמפו אינו מכיל SLS, פרבנים, סיליקונים או כל סוג של שמנים מינרליים.


ברגע שתתחיל להכניס לשגרת הטיפוח שלך שימוש בשמפו לזקן, רוב הסיכויים שתראה שינוי במראה הזקן, הזקן יגדל בריא ומלא יותר.


איך לשטוף בצורה נכונה את הזקן עם שמפו לזקן | המלצת הברברים של Prorasoטיפ חשוב לפני שתתחיל לחפוף את הזקן, הברש אותו עם מברשת איכותית לזקן משיערות חזיר,

כדי לקלף את תאי העור המתים על פני השטח של הזקן שלך.פעל ע"פ השלבים הבאים על מנת לחפוף את הזקן שלך בצורה היעילה ביותר!


  1. השתמש במים חמים כדי להרטיב את הזקן. המים החמים יפתחו את הנקבוביות. יחד עם זאת וודא כי הטמפרטורה של המים לא חמה מידי על מנת שהעור שלך לא יתייבש וידכא את הצמיחה של הזקן.

  2. עסה את השמפו לתוך הזקן עד שיהיה קצף. החדר אותו עמוק לתוך הזקן והעור באמצעות קצות האצבעות כדי לעורר את זקיקי השיער.

  3. שטוף את השמפו ביסודיות כדי להסיר את כל שרידי החומר משערות הפנים.

  4. ייבש את הזקן עם מגבת על מנת להבטיח כי לא נותרו מים, שאריות מים עלולים לגרום לגירוי. אם אינך יכול לייבש את הזקן לגמרי באמצעות מגבת, השתמש במייבש שיער בעוצמה נמוכה כדי לסיים את העבודה.


כמה פעמים בשבוע מותר לשטוף את הזקן?


שמפו לזקן הוא נהדר כאשר נעשה אתו שימוש נכון, הימנע מלחפוף את שיערות הזקן לעתים קרובות מידי, אתה עלול להתעסק עם השמנים הטבעיים של העור הנחוצים לצמיחה תקינה של שיערות הפנים ועלול לגרום ליובש ולבסוף לפגום בשיער. באופן אידיאלי מומלץ לשטוף את שיער הפנים בשמפו עד 4 פעמים בשבוע לכל היותר.


אם הזקן שלך חשוף יותר לאבק ולכלוך, אתה יכול לשטוף אותו לעתים קרובות יותר ללא שמפו לזקן. שטוף את הזקן שלך רק עם מים, זה מספיק במצבים כאלה.האם שמפו לזקן עוזר במקרה של יובש וקשקשים בזקן?


ככל שהזקן שלך ארוך יותר כך הוא צריך יותר שומן טבעי. במקרה כזה בלוטות החלב נדרשות לייצר כמות של שומן טבעי גדול יותר. כאשר בלוטות החלב לא עומדות בדרישה, העור שלך מתייבש ומתחיל להתקלף, כאשר זה קורה, עלייך להתחיל להשתמש בשמן לזקן או באלם לזקן כדי להחזיר את ההזנה והשומן שהעור שלך צריך (על ההבדל בין שמן לבאלם תוכל לקרוא כאן). שמן לזקן או באלם, לרוב ירפאו את הקשקשים, אך אף פעם לא יזיק לתת שכבת הגנה נוספת של שמפו לזקן. השמפו כשלעצמו לא ימנע את הקשקשים, יחד עם זאת, שטיפת זקן תסייע לשמן או לבאלם במתן הזנה מלאה ותעלה אותך למסלול הנכון בדרך להיפטר באופן סופי מהקשקשים !מי זאת חברת Proraso?

קרא עלינו בויקיפדיהסיפור איטלקי יפהפה​

פרורסו נוסדה בשנת 1908 ע''י לודביקו מרשלי ומאז קובעת טרנדים בעולם הגילוח והטיפוח הגברי בכל העולם. מאז הקמת החברה ע''י המייסד עברה המסורת בחברה מאב לבנו. פרורסו התפתחה לאורך השנים יחד עם איטליה והיא אחת החברות המזוהות ביותר עם המסורת האיטלקית המגדירה איכות וניחוח אירופאי.

פרורסו לוגו

כל המוצרים של פרורסו הופקו מהחומרים הטובים ביותר שניתן למצוא בעולם הפארמה, מעושרים בתמציות צמחים, ללא חומרים וצבעים מלאכותיים ולא נוסו בבעלי חיים.

שאלות נפוצות

מהם אפשרויות המשלוח? והאם אני צריך לשלם על משלוח?


לבחירתך 2 סוגי משלוחים: 1. *שליחות לנקודת איסוף הקרובה לביתך חינם ברכישה מעל 149 ש"ח - החבילה תגיע לנקודת האיסוף הקרובה לביתך תוך 2-3 ימי עסקים. כשהמוצר יגיע לנקודת האיסוף, תקבל הודעת SMS כי החבילה מוכנה לאיסוף בנקודת ה- PickUP. יש לאסוף את המוצר תוך 5 ימים, לאחר מכן המוצר יחזור בחזרה ותחוייב בעלות מלאה של 20 ש"ח בעבור שליחות נוספת לנקודת האיסוף. לבדיקה מהי הנקודה הקרובה לביתך לחץ כאן **אנו נשלח את החבילה לנקודת האיסוף הקרובה ביותר לכתובת שלך, במידה ויש לך עדיפות לנקודת איסוף אחרת אנא ציין בהערות בהזמנה או שלח אלינו מייל ל- info@pro-barber.co.il הזמנות עד 149 ש"ח - 9.90 ש"ח. הזמנות מ-149 - ללא עלות 2. שליח מהיר עד הבית ללא עלות ברכישה מעל 149 ש"ח - המוצרים יגיעו עד בפתח ביתך/משרדך באמצעות שליח מטעם חברת השליחויות, בתוך 1-3 ימי עסקים. לפני הגעת השליח ישלח אלייך SMS לתיאום מועד קבלת המוצר הכולל את מספר הנייד האישי של השליח ליצירת קשר במידת הצורך. הזמנות עד 149 ש"ח - 14.90 במקום 30 ש"ח הזמנות מעל 149 ש"ח - שליחות עד הבית חינם ***הטבה לזמן מוגבל - ברכישה מעל 149 ש"ח משלוח חינם ומתחת משלוח בעלות מופחתת של 14.90 איסוף ממשרדי היבואן במרכז ת"א, בהזמנה יש לבחור בסוג משלוח "איסוף עצמי" השאר מספר נייד ומייל על מנת שנוכל ליצור איתך קשר לתיאום מועד לאיסוף המוצר. בכל שאלה ניתן לפנות במייל ל- info@pro-barber.co.il ראה מדיניות משלוחים
באילו אמצעי תשלום אני יכול לשלם?


ניתן לשלם בחנות באמצעות שירות פייפל ובכל סוגי כרטיסי האשראי מלבד אמריקן אקספרס ודיינרס. בנוסף, ניתן לרכוש מוצרים במזומן במשרדי היבואן בתל אביב. יש לתאם הגעה מראש בשליחת מייל ל- info@pro-barber.co.il וניצור קשר בהקדם. התשלום באתר הוא מאובטח ועומד בתקן SSL
האם המוצרים שלכם נוסו על בעלי חיים?


כל המוצרים של פרורסו הופקו מהחומרים הטובים ביותר שניתן למצוא בעולם הפארמה, מעושרים בתמציות צמחים, ללא חומרים וצבעים מלאכותיים ולא נוסו בבעלי חיים.
למי אני פונה אם יש לי בעיה עם מוצר שקניתי?


אם זיהית בעיה באחד המוצרים, פנה אלינו מיד במייל info@pro-barber.co.il או לטלפון 0557220110 בימים א' - ה' בין השעות 14:00 - 20:00 ונחזור אלייך בהקדם על מנת לטפל בבעיה. השירות אצלנו הוא ערך עליון ואנו מתחייבים לעשות כל שביכולתנו כדי שתצא מרוצה. קרא עוד על מדיניות ההחזרים שלנו
למי ניתן לפנות לקבלת ייעוץ על המוצרים?


ניתן לפנות אלינו ואפילו נשמח שתפנה, בכל שאלה או התייעצות במייל info@pro-barber.co.il או בטלפון 055-722-0110 בימים א'- ה' בין השעות 14:00-20:00 או באינסטגרם של קהילת פרורסו בישראל - Proraso Israel
אם אני לא מרוצה,  ניתן להחזיר את המוצר?


הסיכוי שלא תהיה מרוצה הוא נמוך מאוד. פרורסו הוא מותג איכותי שמוביל את שוק גילוח וטיפוח הזקן כבר 100 שנה דורות על גבי דורות. המוצרים שלנו נמצאים בשימוש של הברברים המקצועיים ברחבי העולם בגלל הביצועים המעולים ומיוצרים מהחומרים הטובים ביותר שניתן למצוא בעולם הפארמה. לקוחות שרכשו את המוצר מדווחים על רמת שביעות רצון גבוהה מאוד ואף ממליצים על המוצרים שלנו ברשתות. אם בכל זאת רכשת מוצר ואתה מעוניין להחזיר אותו, צור איתנו קשר במייל

info@pro-barber.co.il והחזר את המוצר תוך 14 ימים מיום קבלתו, כשהוא ארוז באריזתו המקורית ולא נעשה בו שימוש.

תוכל להחזיר את המוצר באמצעות:

1. שליח מהיר של חברת תפוז בעלות 30 ש"ח.

2. דואר ישראל בהתאם למדיניות התשלום של דואר ישראל.

3. הגעה למשרדי היבואן בת"א בתיאום מראש.

במידה ובחרת בשליחות עם שליח או דואר ישראל יש לצלם את המוצרים לפני שליחתם ולשלוח

ל- info@pro-barber.co.il.

במידה והמוצר הוחזר כשהוא ארוז באריזתו המקורית ולא נעשה בו שימוש, תזוכה במחיר ששילמת (לא כולל דמי המשלוח)

ראה מדיניות החזרים וביטול עסקה
האם המוצרים שלכם בעלי רישיון של משרד הבריאות הישראלי?


כל המוצרים של פרורסו עומדים בתקן של משרד הבריאות, נבדקו ואושרו ע"י משרד הבריאות הישראלי. יתר על כן, מאחר והמוצרים משווקים בכל העולם, הם עומדים בדרישות משרדי הבריאות במדינות בהם הם משווקים.
האם התשלום באתר מאובטח?


התשלום באתר הוא מאובטח ועומד בתקן SSL הגבוה ביותר לתשלום מאובטח
בחרתי בשירות שליח מהיר עד הבית, איך אדע אם השליח מגיע ליישוב שלי?


השליחים של חברת השליחויות איתה אנו עובדים מגיעים לכל יעד בישראל, ללא יוצא מן הכלל, כולל ישובים שמעבר לקו הירוק. לצפייה במפת הישובים לחץ כאן
האם ניתן לפרוס לתשלומים?


כן, ברכישה בכרטיס אשראי בסכום העולה על 150 ש"ח ניתן לפרוס את התשלום למקסימום 3 תשלומים.
בחרתי בשירות משלוח לנקודת איסוף הקרובה לביתי, איך אדע היכן נקודת האיסוף?


תוכל לבדוק מהי נקודת האיסוף הקרובה לביתך כאן . כשההזמנה תתקבל אצלנו, אנו נשלח את החבילה לנקודת האיסוף הקרובה ביותר לכתובת שלך. כשהחבילה תגיע לנקודת האיסוף שבחרנו עבורך, תקבל SMS עם שם נקודת האיסוף הכתובת, שעות פתיחה ופרטי התקשרות. במידה וישנה נקודת איסוף אחרת במפה שאינה הקרובה ביותר לביתך ואתה מעדיף שהחבילה תשלח לנקודה זו אנא ציין זאת בהערות בהזמנה או ע"י שליחת מייל ל- info@pro-barber.co.il. זכור לכתוב את שם נקודת האיסוף כפי שכתובה במפה.

Proraso logo
© PRORASO ISRAEL 2020.
האתר נבנה ועוצב ע"י GreenGroup
שירות יעוץ והדרכה  055-722-0110 שעות מענה ימים א'-ה' 14:00-20:00