לוגו של פרורסו
חץ לחזור לדף הקודם
  • Proraso team

איך שמפו לזקן תורם לך בגידול זקן מלא ובריא?

נכתב ע"י צוות עורכי התוכן של Proraso Israel

Portrait of a brutal bearded male dressed in a jeans jacket sitting on steps near his custom-made retro motorcycle against a skyscraper.– stock image

במאמר נסקור בקצרה את כל אחד מהנושאים הבאים, תוכל לקרוא את כל המאמר או להתעמק רק בנושאים שמעניינים אותך:

  • למה לא מומלץ לשטוף את הזקן עם שמפו רגיל לשיער?

  • למה לשטוף את הזקן רק עם שמפו לזקן?

  • כמה פעמים בשבוע רצוי לשטוף את הזקן?

  • איך משתמשים בשמפו לזקן? מספר פעולות לשטיפה יעילה של הזקן

  • האם שמפו לזקן עוזר במקרה של יובש וקשקשים בזקן?


הרבה מאוד גברים הפונים אלינו לקבלת יעוץ והדרכה, שואלים מה הם יכולים לעשות כדי לגדל זקן בריא ומלא? לאחר תשאול מעמיק על סוג הזקן? הבעיות? ובאילו חומרים נעשה שימוש לטיפוח הזקן? אם בכלל, אנו מזהים בעיה שחוזרת על עצמה אצל רוב הגברים הפונים אלינו.


הרבה מאוד גברים רצים לקנות שמן לזקן או באלם לזקן שמבטיחים צמיחה מהירה של הזקן, אבל חוזרים על אותה טעות שוב ושוב ושוטפים את הזקן או הזיפים ההתחלתיים עם שמפו רגיל לשיער, פעולה מיותרת שעלולה להזיק לעור הפנים ולמנוע צמיחה בריאה של שערות הזקן ומרחיקה אותך מהמטרה של גידול זקן בריא ומלא.


אם משווים את כמות החיפושים בגוגל של שמן לזקן ושמפו לזקן נוכל לראות ניצחון מוחץ לשמן לזקן, שממשיך לצמוח כל חודש בכמות החיפושים - אתה בטח שואל את עצמך מה הסיבה לכך? התשובה האפשרית היא, שכנראה מאוד נוח לחשוב ששמפו רגיל לשיער יכול להיות יעיל באותו האופן בדיוק כמו שמפו לזקן שלרוב עולה יותר ומכיל פחות כמות חומר ואנחנו כאן בשביל לתקן את התפיסה השגויה הזו.למה לא מומלץ לשטוף את הזקן עם שמפו רגיל לשיער?


זוכר את אותו בחור עם השיער הארוך מהלימודים או מהעבודה הראשונה שלך, שהיה לו שיער שמנוני במיוחד והיית תוהה אם הבחור הזה בכלל חפף את השיער מתישהו בחייו? רוב הסיכויים שצדקת! הסיבה לכך היא ששמפו רגיל לשיער מסיר את כל השומן הטבעי שעור הקרקפת מייצר ומונע מהשיער להיראות מבריק ודבוק זה לזה, זאת הסיבה שאחרי מקלחת השיער שלך לא נראה שמנוני כמו הבחור מהלימודים.


למה זה ככה?


בשורשים של כל אחד מזקיקי השיער, יש בלוטות חלב המייצרות שומן טבעי הנקרא סבום (SEBUM). ככל שהשיער שלך צומח וככל שהשיער ארוך יותר, הוא צריך יותר מהשומן הטבעי. עור הפנים מייצר פחות שומן טבעי מעור הקרקפת וכשמדובר בזקן שלך אתה צריך כמה שיותר שומן, אחרת הזקן שלך יהיה יבש, שביר ובעל קצוות מפוצלים - תאמין לנו, אתה לא רוצה שהזקן שלך יראה כמו כרית סקוץ' לכלים.


השמפו הרגיל מכיל כימיקלים המסירים את השומנים הטבעיים שהעור מייצר וכתוצאה מכך העור מתחת לזקן עלול להתייבש ולהוביל לשורשי שיער מוחלשים ובמקום זקן מלא תקבל זקן יבש, שביר וחסר חיים.


בנוסף, אם רק התחלת לגדל זקן ואתה סובל מגרד מעצבן כתוצאה מגדילת זקיקי שיער חדשים. שימוש במוצרים שאינם מיועדים לזקן ולעור תחתיו עלולים לסתום לך את הנקבוביות של העור ולהגביר את הגרד בזקן.


Professional hairdresser washing client hair in a barbershop.– stock image

למה לשטוף את הזקן רק עם שמפו לזקן?


שמפו לזקן כשמו כן הוא, שמפו המיועד לשיער הפנים ולכן אינו מכיל את המרכיבים המזיקים המונעים את יצור הסבום (SEBUM). השמפו מכיל רכיבים מיוחדים שמזינים את הזקן ועור הפנים בלחות ושומרים עליו נקי, רענן ובריא.


בחירת שמפו לזקן באיכות גבוהה יכולה להיות מאתגרת, במיוחד כי לא כל שמפו טוב לשיער הפנים שלך. חשוב לבחור אך ורק בשמפו נטול מרכיבים מזיקים ורעילים שעלולים לפגוע בהפרשת הסבום או בעורך. בדוק שהשמפו לא מכיל SLS, פרבנים, סיליקונים או כל סוג של שמנים מינרליים.


השמפו לזקן של פרורסו הוא בחירה מעולה, הוא מכיל פורמולה ייחודית לטיפוח הזקן והעור, מקדמת את צמיחתו ומסייעת לו לגדול באופן בריא ומלא יותר. בנוסף מכיל שמן קוקוס למתן לחות וריכוך הזקן מה שמותיר את הזקן שלך רך גם לאחר החפיפה. לאחר השימוש בשמפו, הזקן שלך יהיה נקי, רך ומלא ברק. השמפו אינו מכיל SLS, פרבנים, סיליקונים או כל סוג של שמנים מינרליים.